8:30 - 16:00 (Monday - Friday)
Home page > Creatine > Creatine Monohydrate
6PAK Nutrition

Creatine Monohydrate

6PAK Nutrition Kreatín Monohydrát je látka, ktorá sa prirodz... Zobraziť viac
Rate: 0,0 (0 rates)
Category: Creatine
Package: 500 g
Taste: grapefruit, lemon, natural, orange
Sold Out
Free shipping over 120 EUR
Gift for each order

Price list

PackageTaste Stock Expiration Your price Buy
500 gorangethe product is sold out, Monitor availability
500 glemonthe product is sold out, Monitor availability
500 ggrapefruitthe product is sold out, Monitor availability
500 gnaturalthe product is sold out, Monitor availability

6PAK Nutrition Kreatín Monohydrát je látka, ktorá sa prirodzene nachádza vo svalových bunkách. Jeho syntéza vyžaduje tri aminokyseliny, tj metionín, arginín a glycín. Množstvo kreatínu v ľudskom tele je asi 120-140 g. Väčšina (95 - 98 %) je lokalizovaná vo svalových bunkách a vyskytuje sa v dvoch formách, t.j. voľný kreatín a kreatínfosfát, ktorý vzniká po tom, ako sa kreatín viaže na zvyšok kyseliny fosforečnej. Vo svaloch je cca o 3 - 4x viac kreatínfosfátu ako ATP, teda adenozíntrifosfát. Medzi úlohy kreatínfosfátu patrí v prvom rade zabezpečenie energie na obnovenie použitých častíc ATP, ktoré sú hlavným zdrojom energie počas kontrakcie pracujúcich svalov. Oplatí sa teda doplniť kreatín? Áno, samozrejme! Najmä keď vieme, aké funkcie vykonáva v ľudskom tele.

Kreatín zvyšuje fyzickú výkonnosť najmä v prípade po sebe nasledujúcich krátkych, vysoko intenzívnych fyzických cvičení. Priaznivý účinok jeho použitia sa pozoruje pri konzumácii 3 g denne. Ak vykonávate vysoko intenzívne fyzické cvičenia, tento produkt je ideálnym doplnkom vašej dennej stravy v kombinácii s príslušným tréningom.

Taurín je nebielkovinová aminokyselina, ktorej najvyššie hladiny sú v kostrových svaloch, srdci, mozgu a sietnici. Plní rôzne fyziologické funkcie, z ktorých mnohé prebiehajú na bunkovej úrovni (napr. ovplyvňuje stabilizáciu bunkových membrán alebo reguláciu fosforylácie proteínov).

Výhody:

  • viac ako 4 g kreatínu monohydrát v jednej dávke
  • pridaný taurín
  • prášková forma
  • osviežujúce ovocné príchute

Zloženie:

Veľkosť jednej dávky: 6 g ochutený / 5 g neochutený
Počet dávok ochuténo kreatínu v balení: (500 g) 83 / natural v balení (500 g) 100
Kreatín monohydrát 4 700 mg
z toho kreatín 4 131 mg
Taurín 300 mg

Dávkovanie:

Rozmiešajte 6 g (1 odmerku) / 5 g (1 odmerka) v 150 ml vody / ovocného džúsu a užívajte 1 - 3 x denne, najlepšie vždy na lačno. Jednu dávku užívajte ráno na lačno , jednu dávku užívajte 15 - 30 minút pred tréningom a jednu dávku užívajte ihneď po skončení tréningu. V závislosti od telesnej hmotnosti môžete zvýšiť dávkovanie.Related products